آدرس: تجریش - میدان قدس - خیابان دربند - پ 49 - واحد 5

تلفن: 22716955 - 22716935

 

کلیک کنید

انتشار فصلنامه پارسی طب اعتیاد - شماره 4

میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 

شماره 4 فصلنامه طب اعتیاد (شماره بهار 93) منتشر شد.

 

«این روزها که تب و تاب جابه‌جایی دولت و جابه‌جایی‌های مسئولین پی‌آمد آن، فروکش کرده است و همه بر مساند خود قرار گرفته‌اند، کم کم نگرانی‌ها و اولویت‌ها بر روی میزها می‌آیند. دغدغه‌هایی که برخی عمری به درازای سیستم درمان و مداخله در اعتیاد در ایران دارند و برخی نیز در سال‌ها و حتی ماه‌های اخیر رخ نموده‌اند.

 

در تمام این جابه‌جایی‌ها آن‌چنان‌که پیشتر هم گفته‌بودیم، حضور افراد باتجربه در حوزه‌ی اعتیاد (و نه تزریق و کاشت افراد بی‌ارتباط با این حوزه)، و مشاهده‌ی عزم جدی این عزیزان تازه بر مسند قرارگرفته امیدواری‌های جدی را برای تغییر هوای این حوزه‌ی پر قصه و غصه را ایجاد می‌کند.

در لایه‌های دورتر از سیاستگزاران نیز، متفکران و فعالان این حوزه به تکاپو افتاده‌اند که پیام‌ها و دل‌مشغولی‌ها و دل‌نگرانی‌های خود را به مسئولین منتقل نمایند.

حتمن عمده‌ی این نگرانی‌ها را خود مسئولین نیز درک می‌کنند، ولی ما نیز حسب رسالت خود، فهرستی از عمده‌ترین دغدغه‌ها را بیان می‌کنیم و انتظار داریم در شماره‌های بعد فصلنامه، آن‌چه را که مایه‌ی نگرانی امروز است، به‌عنوان حرکت مؤثر و تجربه‌ی کارساز برای فردا مرور کنیم.»

(بخشی از سخن سردبیر این شماره)

 

برای مرور این نگرانی‌ها در این شماره گفت‌وگوهایی با مسئولین وزارت بهداشت، بهزیستی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و مجلس شورای اسلامی انجام شده‌است.

علاوه‌براین، یکی از مهم‌ترین این دغدغه‌ها مرتبط با رویکردهای کاهش آسیب و درمان نگه‌دارنده است که به همین دلیل پرونده‌ی ویژه این شماره به مبحث درمان نگه‌دارنده پرداخته‌است.

برای مطالعه‌ی سخن سردبیر این شماره به این صفحه مراجعه کنید.

همیشه منتظر نظرات سازنده‌ی مخاطبین و خوانندگان فصلنامه هستیم ...

 

برای تهیه فصلنامه به وب‌سایت فصلنامه مراجعه کنید و یا با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

آدرس وب‌سایت: www.pjam.ir

تلفن: 66483756-021

اخبار و تازه‌ها