آدرس: تجریش - میدان قدس - خیابان دربند - پ 49 - واحد 5

تلفن: 22716955 - 22716935

 

کلیک کنید

سیگارهای الکتریکی؛ دروازه ای رو به سیگاری شدن!

میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 

سیگارهای الکتریکی؛ دروازه ای رو به سیگاری شدن!

 

دو مطالعه جدید در آمریکا به این نتیجه رسیده اند که نرخ مصرف سیگار بین نوجوانان نسبت به اعداد و ارقامی که قبلاً گزارش شده است، در حال رشد است.
مرکز کنترل بیماری و پیشگیری ایالات متحده آمریکا اعلام کرده بود که 5/4 درصد از نوجوانان دبیرستانی و 1/1 درصد از نوجوانان پایین تر از این سن، در 30 روز گذشته حداقل یک بار از سیگار الکترونیکی استفاده کرده اند. این در حالی است که نتایج مطالعات جدید اعداد و ارقامی به مراتب بیشتر از این را گزارش می کنند.
نتایج مطالعه ای که در هاوایی انجام و در مجله Pediatric چاپ شد، نشان داد که 29 درصد از نوجوانان هاوایی حداقل یکبار از سیگارهای الکترونیکی استفاده کرده اند و این میزان برای کسانی که در یک ماه گذشته به مصرف این سیگارها پرداخته اند 18 درصد بود.
علاوه بر این، مطالعه دیگر که نتایج آن در مجله Nicotine and Tobacco Research به چاپ رسیده است نشان داد که 25 درصد از نوجوانان کشور آمریکا حداقل یک بار به مصرف سیگار الکترونیکی پرداخته اند و این میزان در آن هایی که در یک ماه گذشته از این سیگارها استفاده کرده اند 12 درصد می باشد.
با اینکه مصرف سیگار بین نوجوانان از سال 2000 تا کنون 50 درصد کاهش یافته اما نتایج این مطالعات نشان می دهند که مصرف سیگارهای الکترونیکی بین این گروه سنی در حال افزایش است. این در حالی است که برخی از محققین بر این باورند که استفاده از این سیگارها توسط نوجوانان می تواند به عنوان دروازه ای برای ورود به دنیای اعتیاد به سیگار باشد.

منبع:
http://www.thefix.com/content/e-cigarette-use-among-teens-rise

اخبار و تازه‌ها