آدرس: تجریش - میدان قدس - خیابان دربند - پ 49 - واحد 5

تلفن: 22716955 - 22716935

 

کلیک کنید

کودکان والدین الکلی

میانگین امتیار کاربران: / 1
ضعیفعالی 

کودکان والدین الکلی

 

بر اساس آمار ارائه شده از سوی سازمان ملی مشاوره الکلیسم و وابستگی به مواد، بیشتر از 28 درصد از آمریکایی ها حداقل یکی از والدینشان دچار الکلیسم است و بیش از 78 میلیون آمریکایی یا به عبارتی 43 درصد از جمعیت بزرگسال در خانواده دور یا نزدیک خود با پدیده الکلیسم و سوء مصرف الکل مواجه هستند.
برای چندین دهه، تلاش ها برای فهم و درمان الکلیسم در درجه اول معطوف به شخص بیمار و اثرات مخرب مصرف بر زندگی بود. در سال های اخیر، انجمن ملی کودکان الکلی توجه زیادی به این گروه و آسیب های ناشی از سوء مصرف الکل بر این گروه سنی معطوف کرده است به صورتی که تا پنج سال پیش این انجمن فقط 21 عضو داشت و امروز شاهد آن هستیم که این انجمن با بیش از 7000 نفر هم اکنون به کار خود ادامه می دهد.
بزرگ شدن در خانواده ای که پدر، مادر یا هر دو الکلی هستند می تواند بسیار دردناک و آسیب زا باشد تا جایی که ممکن است زخم های کودکی ناشی از آن تا سال های جوانی و بزرگسالی ادامه پیدا کند. کودکان چنین خانواده هایی؛ اغلب تبدیل به «سوپر کودکانی» می شوند که نه تنها باید اداره کننده زندگی خانواده باشند بلکه به کار مراقبت از والد یا والدین الکلی خود نیز مشغول می شوند. علاوه بر این، این کودکان اغلب دچار احساس گناه مبنی بر این می شوند که چرا نتوانسته اند و نمی توانند به والدین خود کمک کنند.
بنابراین، این کودکان در کودکی تصور منفی از خود به همراه اعتماد به نفس پایین را پرورش می دهند که اغلب منجر به این می شود که در بزرگسالی نتوانند به برقراری روابط رضایت بخش دست یابند. در نتیجه، آن ها اینگونه رشد می کنند که همه مردم را غیر قابل اعتماد می دانند و اغلب نسبت به رفتارهای تند و غیر قابل پذیرش دیگران بسیار پذیرا هستند و همین می تواند تبعات زیادی را برای آن ها به همراه داشته باشد.
این زخم روانی با وراثت تعامل می کند و خطر ابتلا به الکلیسم و اعتیاد را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد تا حدی که آمار ها نشان می دهند که 25 درصد فرزندان افراد الکلی مبتلا به سوأ مصرف الکل یا دیگر مواد می شوند. مطالعات نشان می دهند حتی اگر این کودکان در آینده به اعتیاد یا الکلیسم مبتلا نشوند در معرض خطر ابتلا به مشکلات روانشناختی دیگری از جمله وسواس یا احساس غیر منطقی برای بهترین بودن قرار خواهند گرفت.
برای مطالعه بیشتر می توانید به این سایت مراجعه کنید:
www.psychcentral.com/lib/children-of-alcoholics

 

اخبار و تازه‌ها