آدرس: تجریش - میدان قدس - خیابان دربند - پ 49 - واحد 5

تلفن: 22716955 - 22716935

 

کلیک کنید

اختلالات جنسی در زن ها

میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 

اختلالات جنسی در زن ها

 

بر خلاف مردان که برای مقاربت جنسی نیازمند رخ دادن سلسله ای از وقایع فیزیولوژیکی هستند (ابتدا تحریک و برانگیختگی و سپس نعوظ و حفظ آن)، زنان دارای این محدودیت ها نیستند.
شایعترین اختلالات جنسی در زنان عبارت است از فقدان میل جنسی، برانگیختگی جنسی ناکافی و درد هنگام مقاربت جنسی. علاوه بر این، برخی از زنان از نداشتن تجربه ارگاسم یا داشتن ارگاسم دردناک شکایت می کنند.
کاهش میل جنسی می تواند به دلایل مختلفی از جمله رابطه منفی و سرد با همسر، زندگی پر استرس و تغییرات هورمون های جنسی مثل استروژن و تستوسترون که اغلب در هنگامیائسگی پیش می آید رخ دهد. کاهش این هورمون ها به خصوص هورمون استروژن علاوه بر اینکه باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود، باعث کاهش لغزندگی واژن می شوند که این امر مهم ترین علت داشتن مقاربت جنسی دردناک به شمار می رود.
علاوه بر این عوامل، برخی بیماری ها مثل اختلالات غده تیروئید یا افسردگی می تواند باعث کاهش میل جنسی در زنان شود. هم چنین، نداشتن ارگاسم نیز می تواند به دلیل وجود مشکلات جنسی رخ دهد اما عدم تجربه ارگاسم در زنان بیشتر به علت عدم تحریک کافی و مناسب قبل از مقاربت یا در حسن آن توسط همسران این زنان است.

اخبار و تازه‌ها