آدرس: تجریش - میدان قدس - خیابان دربند - پ 49 - واحد 5

تلفن: 22716955 - 22716935

 

کلیک کنید

فهمیدن نوجوانان دارای اختلال طیف اتیسم

میانگین امتیار کاربران: / 1
ضعیفعالی 

فهمیدن نوجوانان دارای اختلال طیف اتیسم

 

 


سال های نوجوانی می تواند زمان استرس و سردرگمی برای هر کودک در حال رشد باشد، به خصوص کودکان دارای اختلال طیف اتیسم.
در طول سال های نوجوانی، نوجوانان آگاهیشان نسبت به مردم دیگر و روابطشان با آن ها بیش تر می شود.

درحالیکه اغلب نوجوانان نگرانی آکنه، محبوبیت، نمرات و امثال آن را دارند، نوجوانان طیف اتیسم، ممکن است به شکل دردناکی آگاه بشوند که آن ها با همسالان خود متفاوت هستند. برای گروهی، این آگاهی ممکن است باعث تشویق آن ها به یادگیری رفتارهای جدید و تلاش برای بهبود مهارت های اجتماعی شان شود.

برای گروه دیگر، احساسات آسیب دیده و مشکلات در برقراری ارتباط با دیگران ممکن است منجر به افسردگی، اضطراب، یا دیگر اختلالات روانی شود. یک راهی که گروهی از نوجوانان طیف اتیسم ممکن است تنش و سردرگمی ای که در طول دوره نوجوانی برایشان اتفاق می افتد را بیان کنند، از طریق افزایش میزان اتیسم  یا رفتارهای پرخاشگرانه برخی از نوجوانان این طیف ممکن است تنش و سردرگمی شان را در طول دوره نوجوانی بیان کنند. هم چنین نوجوانان طیف اتیسم ممکن است به حمایت برای درک تغییرات فیزیکی و بلوغ جنسی ای که در طول نوجوانی تجربه می کنند، نیاز داشته باشند.

اگر به نظر می رسد که نوجوانان شما در تقلید مشکل دارند، با دکتر او در رابطه با احتمال وجود اختلالات روانی همزمان و آنچه که شما می توانید انجام دهید صحبت کنید. رفتار درمانی و داروها اغلب کمک می کنند.

 

منبع: وب سایت انجمن اوتیسم ایران

اخبار و تازه‌ها