آدرس: تجریش - میدان قدس - خیابان دربند - پ 49 - واحد 5

تلفن: 22716955 - 22716935

 

کلیک کنید

ارتباط بین خشم و اضطراب

میانگین امتیار کاربران: / 3
ضعیفعالی 

ارتباط بین خشم و اضطراب

 

 


مطالعه جدید نشان می دهد که خشم هیجانی قدرتمند است که اضطراب را تشدید می کند و می تواند منجر به پیامد های جدی و آسیب زننده شود.
محققان دانشگاه Concordia دریافتند که خشم می تواند علائم اختلال اضطراب منتشر یا GAD را تشدید کند. اختلال اضطراب منتشر (حالتی که شخص در تمامی اوقات روز احساس اضطراب و نگرانی مبهمی دارد) زندگی میلیون ها نفر در سرتاسر دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است.

دکتر Sonya Daschenes در مطالعات خود نشان داد که بین خشم و اضطراب ارتباط معنی داری وجود دارد؛ هرچند که هنوز علت آن به درستی مشخص نیست. وی در این باره می گوید:«نکته قابل ملاحظه و جالب توجه برای من در این مطالعه این بود که تحریک پذیری و بی قراری که بخشی از خانوده خشم می باشد، یکی از علائم و ویژگی های بیماری GAD نیز است.»

دکتر Daschenes و همکارش در این پژوهش به بررسی پگونگی ارتباط عناصر خشم از قبیل خصومت، پرخاشگری کلامی و بدنی، اظهار خشم و کنترل خشم با اختلال اضطراب منتشر پرداختند. یافته های این پژوهش نشان می دهد که خصومت و خشم درونی با شدت علائم GAD در ازتباط است. این متخصصان بر این باورند که خشم و اضطراب ارتباط بسیار نزدیکی با هم دارند و سطوح بالای خشم نیز ارتباط محکمی با اختلال اضطراب منتشر دارد.


برای مطالعه بیشتر:
http://psychcentral.com/news/2012/12/05/link-between-anger-and-anxiety/48618.html?li_source=LI&li_medium=most-popular

اخبار و تازه‌ها