آدرس: تجریش - میدان قدس - خیابان دربند - پ 49 - واحد 5

تلفن: 22716955 - 22716935

 

کلیک کنید

تحریک الکتریکی مغز منجر به ارتقاء خلاقیت می شود.

میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 

تحریک الکتریکی مغز منجر به ارتقاء خلاقیت می شود.


 

 

 

پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد که تحریک خفیف و امن مغز می‌تواند ظرفیت تفکر خلاقانه را افزایش دهد و منجر به ارتقاء خلاقیت شود.

یک تیم پژوهشی، منطقه‌ای از مغز که با خلاقیت در ارتباط است را توسط تی‌دی‌سی‌استحریک کردند و نشان دادند که تحریک مناطق خاصی از قشر مغز ظرفیت تفکر خلاقانه افراد را افزایش داده‌است و در دو تکلیف خلاقانه ایجاد ارتباط تصویری و ایجاد ارتباط خلاقانه‌تر بین کلمات، تأثیر مثبت گذاشته‌است.

سرپرست این گروه پژوهشی عنوان می‌کند که نتایج این تحقیق خارج شدن از این عقیده سنتی است که خلاقیت را صفتی ثابت و بدون تغییر می‌داند. وی ادامه می‌دهد که ما نشان دادیم خلاقیت به‌صورت پویا عمل می‌کند و می‌توان ظرفیت و اندازه آن را افزایش داد.

پژوهشگران می‌گویند شواهد نشان می‌دهد افزایش و ارتقاء خلاقیت با استفاده از مداخله شناختی تی‌دی‌سی‌اس توسط ارتقای توانایی استدلال قیاسی است که به‌عنوان یک موتور قوی برای نوآوری عمل می‌کند.

این پژوهشگران امیدوارند که بتوانند از این شیوه توان‌بخشی استدلال قیاسی برای کمک به افراد مبتلا به اختلالات مغزی استفاده کنند.

افراد با مشکلات گفتار و زبان اغلب در پیدا کردن و تولید کلمات مشکل دارند. افزایش کارکرد استدلال خلاق می تواند به آن‌ها کمک کند تا ایده‌های خود را با استفاده از کلمات مختلف و حرکات و یا روش‌های دیگر بیان کنند.

نحوه کار با دستگاه تی‌دی‌سی‌اس نیز بسیار مهم است، چرا که هنوز به‌طور دقیق چگونگي تأثیرگذاری آن بر کارکرد مغزی مشخص نشده‌است و چنین نتایجی نیاز به تکرار و تأیید در مطالعات بیشتر دارند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد
کلمات کلیدی:

اخبار و تازه‌ها